חידוש ויזה לארה”ב באינטרנט

רבים חושבים, ובצדק, שלאחר שמקבלים ויזה פעם אחת – כל הדרכים פתוחות. הדבר נכון באופן חלקי. יחד עם זאת, על מנת לעשות חידוש ויזה לארה”ב בצורה תקינה ואיכותית, יש להקפיד על כל הצעדים הדרושים לחידוש תקין. אין ספק שהאפשרות לבצע את כל ההליכים המדוברים באמצעות האינטרנט וללא הצורך להגיע לשגרירות באופן פיזי פותרת את רוב האלמנטים הבעייתיים בתהליך זה, היות ואחד החלקים המורכבים ביותר הליך חידוש ויזה זה קביעת התור בשגרירות, שעשוי להיות חודשים וחודשים של המתנה.

חידוש ויזה לארצות הברית באינטרנט

 

באילו מקרים ניתן לבצע חידוש לויזה באינטרנט?

בכדי לחסוך את המסע לשגרירות האמריקאית לשם ביצוע חידוש ויזה אל ארה”ב, יש לעמוד בקריטריונים הבאים: הויזה הקודמת צריכה להיות עדיין בתוקף למשך 12 חודשים נוספים לפחות. תזכורת: הויזה ניתנת לעשר שנים, או במקרים ספציפיים לפרקי זמן קצרים יותר. כך, אם הפקתם ויזה לפני 9 שנים, באפשרותכם לבקש חידוש ויזה לארצות הברית מבלי להגיע לשגרירות עצמה. בנוסף, יש לפנות לאותה השגרירות שהעניקה לכם את הויזה בפעם הראשונה (בתל אביב או בירושלים). בנוסף, על מבקש הויזה להיות יותר מעל גיל 14 ובתנאי שהויזה הראשונית ניתנה בגיל 13 לפחות. שינוי זה הונחל בשגרירות בשנת 2015.

 

מדוע חשוב  לבקש חידוש ויזה?

חידוש ויזה לארצות הברית זהו הליך חשוב וחיוני, ויש לבצע אותו בזמן בין אם אתם נמצאים בישראל ורוצים לנסוע לארה”ב לאחר הפסקה, ובין אם אתם נמצאים בארצות הברית והויזה שלכם הולכת לפוג השנה. חשוב לקחת בחשבון את הזמנים שנדרשים לביצוע הבדיקות שנעשות בכדי לוודא את זהותו וכוונותיו של המבקש וכמובן לשלם את האגרה. כמו כן, יש לחדש את הויזה, במקרה והויזה בדרכון שלכם הושחתה בכל צורה שהיא.

 

כיצד עושים חידוש ויזה באינטרנט?

ניתן למצוא באינטרנט שירותים שונים המציעים ביצוע הליך חידוש ויזה במהירות – לעיתים אפילו ביותר אחד. אפשר ואף כדאי לפנות לחברות אלה לקבלת השירות המדובר ולחסוך את הזמן והכסף שבהם כרוכים הביקורים בשגרירויות. יחד עם זאת, על מנת לעשות זאת, יש לוודא שיש לכם דרכון בתוקף. בנוסף, החברות לא ממלאות את הטפסים עבורכם, לכן יש לדאוג להקדיש את הזמן ולענות בדיוק ובכנות. זיכרו שכל השאלות הנשאלות במסגרת מילוי השאלונים בכל שגרירות הן במטרה להגן על המדינה מפני גורמים בלתי רצויים, ואם אינכם כאלה – אין לכם שום סיבה לחשוש. בעת פנייה לחברת צד ג’ המבצעת את הליך שיגור הטפסים לשגרירות והשגה מהירה של חידוש דרכון, חשוב מוד לוודא שמדובר בחברה מהימנה ומקצועית, בכדי למנוע מצבים לא נעימים.