קביעת תור לויזה לארה”ב

קביעת תור בשגרירות לצורך הוצאת ויזה לארצות הבריתארצות הברית הפכה עם השנים ליעד מאד מבוקש על ידי הישראלים בנסיעותיהם הרבות לחו”ל. אין דבר שאי אפשר לעשות בה ולכן היא כל כך אהובה על תיירים ועל ישראלים בפרט. למרבה הצער למרות שזה דובר מספר פעמים עדיין אין תכניות לבטל את הצורך באשרת כניסה לבעלי דרכון ישראלי ולכן ישראלים רבים נאלצים להגיע לשגרירות ולעמוד שעות ארוכות בתור על מנת לקבל את הויזה המיוחלת. אז איך בעצם קובעים תור לשגרירות? במה זה כרוך? הכל בכתבה הבאה.

 

קבלת הויזה לוקחת זמן

הוצאת ויזה לארצות הברית מאפשרת לנו לבקר במדינה שיש בה הכול. ארצות הברית מכילה כמה מהנופים ואתרי הטבע המיוחדים ביותר בעולם, ערי ענק תוססות בהן חיים מיליוני בני אדם ושלל אתרי נופש ופנאי. כדי ליהנות מכל מה שיש למדינת הענק הזאת להציע, ראשית אנחנו צריכים לעבור את התהליך של הוצאת הוויזה. התהליך נוצר כדי לאפשר לממשל האמריקאי לפקח על הנכנסים לתחומיו, ולמנוע כניסה ממהגרים לא חוקיים, פושעים, טרוריסטיים ומהגרי עבודה אשר יגזלו משרות ממקומיים. תהליך הוצאת הוויזה עשוי לקחת זמן, וחשוב מאוד להיערך אליו מבעוד מועד. ראשית, עלינו להתחיל בהורדת כלל המסמכים הדרושים ומילויים מאתר השגרירות האמריקאית. לאחר מילויים, עלינו להיכנס לאתר השגרירות ולשלם את האגרה עבור הטיפול בבקשה. בנוסף על כך, עלינו להזמין תור לביקור בשגרירות בירושלים או בקונסוליה עבור השלמת הליך הריאיון האישי. חשוב להבין שהוצאת ויזה לוקחת זמן רב, אשר נובע גם מזמן הטיפול בבקשה, וגם מזמן ההמתנה ומילוי המסמכים.

 

קביעת תור לויזה לארה”ב – הטיפים העיקריים

חשוב להבין שהביקור בשגרירות הוא אמנם לא החלק העיקרי בתהליך הוצאת הוויזה, אך הוא החותמת הסופית על האישור שלכם. לכן, חשוב מאוד לנהל את הביקור באופן מושלם, כך שלפקידי הממשל לא תהיה סיבה לא לאשר לכם את הבקשה. הטיפים העיקריים לביקור בשגרירות כוללים בין השאר:

  • קבעו את הריאיון מבעוד מועד: זמן ההתמנה למועד הראיון לויזה לארה”ב, עשוי לקחת מספר שבועות. חשוב מאוד להתכונן מראש ולא לקבוע את הפגישה זמן קצר לפני הטיסה המתוכננת. זכרו שזמן הטיפול בבקשה עשוי להשתנות לפי הרקע שלכם, ולפי חגים ואירועים בלוח השנה האמריקאי.

 

  • סבלנות: אורך הריאיון להוצאת ויזה בשגרירות משתנה בין אדם לאדם ובין פקיד לפקיד. ההליך עצמו כולל יותר מאשר את הריאיון עצמו שאמור לקחת בין 5 דקות לרבע שעה. תעברו קודם בידוק בטחוני, והפקדת המסמכים הרלוונטיים. חשוב מאוד לא להתעצבן, ולהגיע עם זמן פנוי כדי שההליך יעבור בשלום.

 

  • מילוי המסמכים: אם אינכם מבינים חלק מההוראות או השאלות במסמכי הוצאת הוויזה חשוב מאוד להתייעץ ולברר. מילוי לא מלא של המסמכים עשוי בהחלט לגרום עיכוב משמעותי בזמן הוצאת הוויזה שלכם, ולפגוע באופן אנוש בסיכויי הקבלה שלכם.

 

  • לבוש: חשוב לזכור שקוד הלבוש האמריקאי שונה מזה הישראלי. בעוד עבור הישראלי הממוצע חולצה מכופתרת ומכנס מחויט שמורים לאירועים מיוחדים כמו חתונות, עבור אמריקאים מדובר בלבוש שבחלק ממקומות העבודה לא יתקבל. חשוב להגיע לפגישה בצורה מכובדת, כך שלפקידים לא תהיה כל סיבה שלא לאשר את הבקשה שלכם.

 

מה לא לעשות מילוי הטפסים וקביעת התור לויזה לארה”ב?

בסופו של דבר, רוב הליך הוצאת הוויזה איננו תלוי באופן ישיר בזמן שתבלו בשגרירות. הפרטים האישיים שלכם, ומילוי נכון של המסמכים הרלוונטיים הם חשובים יותר. כאשר אתם מגיעים אל השגרירות חשוב לא להגיע עם מכשירי חשמל ואלקטרוניקה אשר יופקדו בכניסה.

הימנעו מהכנסה בטעות של מחשב נייד או מכשיר סלולארי, אשר נתפסים כסיכון בטחוני של ממש. בנוסף, חשוב לבדוק מספר פעמים ולהגיע עם כלל המסמכים הרלוונטיים וצילום על פי התקן האמריקאי הדרוש. במידה ויש צורך, חנויות רבות ברחוב הקונסוליה יבצעו את הצילום וההדפסה תוך מספר דקות.

אם מועד הריאיון מתקרב ולא הצלחתם לסיים את מילוי המסמכים בצורה איכותית, תוכלו בהחלט לפנות לאחת ממספר רב של חברות העוסקות בסיוע בהוצאת ויזה. כך תוכלו להימנע מעוגמת נפש ולהבטיח שטיול החלומות שלכם אכן יצא אל הפועל.