דונלד טראמפ

דונלד טראמפ הוא הנשיא ה-45 של ארצות הברית. טראמפ נולד ב-1946 בניו יורק ועסק בעבר ביזמות בנייה, בעוד התכנית המפורסמת שלו והזכורה לרבים בארצות הברית ובעולם הייתה “המתמחה”. תכנית שבה התחרו מתמודדים שונים על משרה אטרקטיבית באחת החברות שבבעלות היזם המצליח. כאשר נכנס לתפקיד הנשיא, חוקק טראמפ חוקים שונים הנוגעים בין השאר להליך הוצאת ויזה בארה”ב וקבע מי יכול להיכנס למדינה ומי לא. כמו כן, מבין הקביעות השונות מתייחס טראמפ לנושא ההפלות בארצות הברית, ואף חתם על הסכם האוסר על מימון לארגונים בין – לאומיים הפועלים לסיום חייו של העובר.

דונלד טראמפ

מוציאים ויזה לארה”ב בראש שקט

מעוניינים לראות איך נראית ארצות הברית כשדונלד טראמפ בשלטון? רוצים לבקר באתרים שונים כמו דיסני וורלד או להצטלם ליד האו”ם? כדי לבקר בארצות הברית יש צורך בהוצאת ויזה לכל תקופת השהות. אלה כמה דברים שכדאי לדעת על הוצאת הוויזה:

  • הוויזה אינה היתר כניסה – הוויזה היא רק אישור לבוא בגבולות הארץ. ההחלטה האם להכניס אתכם למדינה או לא נתונה לרשות ההגירה.
  • למלא טפסים – השלב הראשון בהליך הוצאת ויזה לארה”ב הוא מילוי טפסים. כדי לקבל את האישור הראשוני יש צורך לספק מידע רלוונטי ועדכני בנושאים כמו מקום המגורים, מקום העבודה והסיבה שבגינה מבקשים לבקר בארצות הברית. מילוי הפרטים הארוך, ויש שיגידו המייגע, נועד להבטיח את שלומם של אזרחי ארצות הברית ולוודא כי התיירים אינם מהווים איום על המדינה.
  • לשלם אגרה – כדי להשיג ויזת תייר יש צורך לשלם אגרה של 160 דולר נכון לכתיבת שורות אלה.
  • ראיון בשגרירות – השלב האחרון של קבל הוויזה הוא ריאיון בשגרירות. הריאיון נמשך על פי רוב כ-2 דקות, הוא נועד לבחון את המועמד ולוודא כי הוא לא מאיים על ארצות הברית. בסיום הריאיון תוכלו לדעת אם יש לכם אישור לוויזה או לא. אם יש אישור, תצטרכו להשאיר את הדרכון, והוא יישלח בדואר כעבור 5 ימים באמצעות שירותי הדואר הבינלאומיים UPS. אם הוויזה לא אושרה, תקבלו התנצלות מטעם השגרירות ותשוחררו לביתכם.
  • כשצריך לחדש את הוויזה – הוויזה המונפקת על ידי השגרירות תקפה בדרך כלל לתקופה של כ-10 שנים. אם כי במקרים שבהם מדובר בחייל או בסטודנטים, יכולים להנפיק את הוויזה לפרק זמן חצר יותר. חידוש ויזה לארה”ב הוא תהליך זהה כמעט לחלוטין לתהליך של הוצאת ויזה לארצות הברית, אם כי במקרים רבים פטורים הישראלים מלהגיע לשגרירות ארה”ב לצורך חידוש מסמכים.

הליך חידוש ויזה לארצות הברית או הוצאת הוויזה יכול להיות ארוך ומייגע. עם זאת, חשוב לזכור כי הוא נעשה במטרה להגן על המדינה. לאחר שתעברו את התהליך, לא תצטערו על כך ותוכלו ליהנות מהאטרקציות הרבות שמציעה ארה”ב.

השארת תגובה