חופש גדול בארה”ב

מה יכול להיות טוב יותר מחופש גדול בארה”ב? מדובר בהזדמנות מצוינת לנוח מחיי היום – יום ולבלות זמן איכות עם המשפחה. זוהי גם דרך מאלפת להכיר לילדים את ארצות הברית, לתת להם להתרשם מהבניינים הענקיים של ניו יורק, משמורות הטבע הייחודיות שלה או מכל אטרקציה מעניינת אחרת. אך לצורך כך, יש צורך להוציא ויזה לארה”ב. אמנם מדובר על תהליך ארוך ומסועף, אך בסופו של דבר לא מדובר במשימה בלתי אפשרית. כל עוד מקפידים למלא את כל ההוראות וההנחיות בצורה מסודרת ומדויקת, תוכלו לקבל את הויזה המיוחלת. הוצאת ויזה לארה”ב היא פרוצדורה המורכבת משני שלבים עיקריים: השלב הראשון כולל מילוי מדויק של טפסים שונים בשפה האנגלית, ואילו השלב השני כולל ריאיון אישי בשגרירות ארצות הברית.

חופש גדול בארה"ב
חופש גדול בארה”ב

הוצאת ויזה לארצות הברית

כדי לקבל היתר השעה לארצות הברית, יש צורך להוציא ויזה או לחילופין להאריך ויזה קיימת. לפני שניגשים לטיפול בתהליך הוצאת הוויזה, כדאי להגדיר את מטרת הביקור במדינה הזרה, שכן סוג הוויזה תלוי בסיבת הביקור. ויזת תייר היא אחת הוויזות הנפוצות ביותר. ישראלים רבים מבקרים בארצות הברית ונהנים משלל האטרקציות שיש למדינה להציע – דיסנילנד, חופים מרהיבים או ביקור בבית הלבן. מי שמוציא ויזת תיירים למשל, לא יוכל ללמוד או לעבוד במדינה. לעומת זאת, מי שמצליח להוציא ויזת סטודנט, יוכל בחלק מהמקרים לעבוד בצורה חלקית בארצות הברית. השלב הראשוני הוא מילוי של טפסים מקוונים באתר השגרירות ותשלום האגרה, ולאחר מכן תיאום של ריאיון אישי בשגרירות.

כל מה שכדאי לדעת לגבי הארכת ויזה לארצות הברית

אדם שתוקף הוויזה שלו פג, יאלץ לבצע הארכת ויזה לארצות הברית, אם ברצונו להמשיך את השהיה במדינה זו. חשוב להבין כי למעשה אדם המאריך ויזה לארצות הברית יאלץ לעבור את אותו התהליך בדיוק, כמו אדם אחר שמעולם לא קיבל ויזה למדינה זו. בעבר נהגה ארצות הברית להנפיק ויזות לחיים שלמים, אך היום המדיניות שלה השתנתה וכל ויזת תייר תקפה לעשר שנים בדיוק. כדאי לדעת כי הוצאת ויזה בעבר, אינה מבטיחה על הוצאת הויזה בזמן הווה או ביצוע הארכת ויזה לארה”ב. על מנת לחדש את הויזה, יש צורך למלא טפסים מקוונים ולהגיע לריאיון אישי בשגרירות מלווים בכל המסמכים הרלוונטיים, כגון תדפיסי בנק, תלושי משכורת וכדומה. אם הדרכון שלכם נגנב, הושחת או שפג תוקפה של הויזה – יש צורך לעבור את כל התהליך מההתחלה.

השארת תגובה