ראיון בשגרירות ארה”ב מידע שימושי

ראיון בשגרירות או בקונסוליה הוא תנאי לקבלת ויזה

אחד מהצעדים הקריטיים בשלב הוצאת הוויזה לארה”ב הוא שלב הריאיון. אנשים רבים נוטים לזלזל בשלב זה, וטוענים שהחשיבות האמיתית נעוצה בהגשת הטפסים. אמנם, הטפסים הרשמיים שתגישו הם חלק מהותי מאישור הבקשה, אך במידה רבה החלק הקובע לכן או לכן הוא הריאיון האישי.

ראיון בשגרירות ארה”ב
ראיון בשגרירות ארה”ב מידע שימושי

ארצות הברית מנסה למנוע כניסה מאנשים אשר ינצלו זאת לרעה, כאשר בארץ החשש העיקרי הוא מפני עובדים לא חוקיים. האבטלה הגואה בחלקים נרחבים של החברה האמריקאית הובילה להקשחת הבדיקות אפילו יותר, כאשר כל ישראלי אשר נשאר לעבוד למעשה גוזל מקום עבודה של משפחה אמריקאית.

לכן, התופעה של הישראלים אשר מגיעים עם אשרות תייר ועובדים במכירות היא תופעה שהשגרירות מנסה למגר באופן פעיל, וחלק קריטי מהניסיון הוא בראיון האישי.

 

איך קובעים את הריאיון

קביעת הריאיון בשגרירות הוא פשוט למדי. כל מה שצריך לעשות הוא לקבוע פגישה טלפונית או באמצעות מייל, ולהגיע בזמן כמובן. חשוב מאוד לנסות להגיע במועד שנקבע, ולא להזיזו. המערך הפקידותי האמריקאי הוא יותר קפדן ממקבילו הישראלי, ולכן הרבה פחות סלחן לשינויים.

בזבוז זמנו של הפקיד על ידי הזזה חוזרת של תאריך הפגישה עלול בהחלט להשפיע לרעה על הסיכויים שלכם לקבל את הוויזה הנחשקת. למרות זאת, במידה והצורך דוחק כמובן שחשוב להודיע שלא תגיעו, ולנסות לקבוע מועד אחר לפגישה שלכם.

 

מה חשוב להביא לראיון בשגרירות ארה”ב

כאמור, הריאיון בשגרירות ארה”ב בירושלים או בקונסולייה בתל אביב מחייב אותנו להתכונן אליו. מדובר בשלב המכונן של התהליך, בו הפקיד זוכה לראות אתכם פנים מול פנים, חשוב מאוד להגיע לבושים בצורה מכובדת, אשר תשדר לו אמינות ורצינות.

לבוש מכובד כולל חולצה מכופתרת ומכנס שאינו ג’ינס. מדובר אמנם בצורת לבוש לא נפוצה ביום יום הישראלי, אך מבחינת האמריקאים מדובר בסטנדרט כמעט מחייב בפגישות רשמיות. הדברים אשר חשוב להביא עמכם לראיון בשגרירות ארה”ב כוללים בין השאר:

  • תלוש משכורת: אחד מהדברים אשר השגרירות תבדוק בצורה מלאה לפני מתן האשרה, הוא הקשרים הכלכליים שלכם לישראל. אנשים רבים נוטים להגיע לריאיון עם שלל אישורים ודיווחים על רכוש בארץ, כאשר בעלות על דירה או נדל”ן מכל סוג הוא בעיני רבים כרטיס כניסה לארה”ב.

    חשוב להבין שהשגרירות לא רואה זאת כך. מבחינתם, כל נכס, כולל נדל”ן אשר אתם מסוגלים למכור לאחר הגעתכם לארה”ב איננו מעיד על קשר כלכלי לישראל. הדברים אשר כן חשוב להציג לעומת זאת, הם תלוש משכורת אחד או יותר, המעיד על עבודה קבועה, ודיווח על משך הזמן שלכם בעבודה הנוכחית. עצמאיים יכולים להציג דוחות כלכליים והיסטוריה של העסק הפרטי שלהם להראות אמינות.

 

  • טפסים רשמיים: חשוב מאוד להגיע לריאיון עם כלל הטפסים הדרושים אשר ניתן למצוא באתר שגרירות ארצות הברית. קריטי למלא את כלל הטפסים בצורה אמינה ומלאה, ולהימנע מכל שקר. מילוי נכון של הטפסים יסלול את דרככם לקבלת הוויזה, ומילוי לא שלם יהפוך את הריאיון לחקירה שמטרתה לבדוק את הסיבה למילוי הלא שלם.

 

  • תיעוד: חשוב להביא לביקור בשגרירות ארה”ב תיעוד מזהה שלכם, כמו גם תמונות פספורט על פי הדרישה של השגרירות. אם לא הכנתם את התמונות מראש, ליד בניין הקונסוליה בתל אביב והשגרירות בירושלים פזורות חנויות אשר יכולות בהחלט להנפיק עבורכם את התמונה על פי כל הדרישות.

 

ניתן להיעזר בסיוע מקצועי

חשוב לזכור שהריאיון כולו לוקח באזור הרבע שעה עשרים דקות במקרים חריגים, ולרוב דקות ספורות בלבד. במשך הזמן המוגבל הזה, המראיין מנסה להבין האם המועמד לוויזה עשוי לנסות ולהשתקע בארה”ב.

ברוב המקרים, הבקשות שנדחות הם על רקע של עבר פלילי או שימוש בסמים, אך לעיתים ישנן סיבות של חשד סביר של המראיין. ניתן בהחלט להיעזר בסיוע של חברה מקצועית על מנת שתמקסמו את הסיכויים שלכם לקבל את הוויזה. חברה עם ניסיון בתחום תדע להנחות אתכם בנוגע לדגשים שעליכם לשים אליהם לב במהלך הריאיון, לשאלות שתשאלו, ולדרך הנכונה להתנהג.

בנוסף, מילוי הטפסים שלכם יוכל להיות שלם ואיכותי יותר, מאחר וייבדק לפני ההגשה שלו על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום. כך, תוכלו להבטיח שלא יפלו טעויות במהלך מילוי הטפסים וההגשה, ותבטיחו שהיתרונות שלכם יובלטו. בקיצור, חברה מקצועית תדע לצמצם למינימום את הסיכוי שיסרבו לבקשה שלכם, ותבטיח לכם נסיעת עסקים או טיול מהנה בארצות הברית.

השארת תגובה

לקבלת פרטים נוספים: