סוגי ויזות לארה”ב

טיסה לארצות הברית היא עבור רבים חלום רחוק. המרחק הפיזי גורר עמו עלויות יחסית גבוהות של טיסה, והבירוקרטיה של הוצאת הוויזה מרתיעה תיירים כמו גם אנשי עסקים’ חשוב לדעת שהוצאת ויזה לארה”ב היא עניין אפשרי בהחלט, אשר דורש מעט השקעה.

פסל החירות על רקע דגל ארה"ב

הוצאת ויזה לארה”ב צריכה להיעשות בצורה אחראית

חשוב מאוד להקפיד ולמלא את כלל הטפסים הנדרשים להוצאת ויזה, בצורה אמינה ואחראית. חשוב לזכור שגילוי של שקר באחד הטפסים עשוי להוביל לשלילת הבקשה, ובמקרים חמורים לאיסור כניסה לארצות הברית. לכן, חשוב להתכונן היטב, להכין את הניירת בצורה מושלמת ולהגיע מוכנים לראיון. צעד חשוב מאוד בקבלת הויזה לארה”ב הוא הבדיקה איזה סוג וויזה אתם צריכים.

 

איזה סוגי ויזות מנפיקה השגרירות

הוצאת הוויזה לארצות הברית היא תהליך בירוקרטי ארוך. ראשית, חשוב מאוד להכיר את סוגי הוויזות ואשרות הכניסה אשר מנפיקה השגרירות האמריקאית בארץ, ולהבין מה מהן אתם צריכים. סוגי הוויזות לארה”ב כוללים בין השאר:

  • ויזות עבודה: לרוב, וויזה לארצות הברית תונפק לשהות בלבד. עם זאת, ישנה אפשרות לקבלת וויזת עבודה בהתאם לשלל תנאים. וויזות העבודה הם אלו המתחילות באות H. הן כוללות בין השאר וויזת H-2A לעובדים חקלאיים, או וויזת H-1C לאחיות המגיעות לעבוד בבתי חולים ומרפאות.
  • וויזות תייר: רוב המבקרים בארצות הברית עושים זאת עם וויזת תייר סטנדרטית. הוויזות הן ויזת B כאשר B1 יונפק לתיירים המגיעים למטרות עסקיות, וb2 לתיירות בלבד.
  • ויזת משקיעים: ויזת משקיעים תקודד עם האות E. ויזות אלו נועדו לסוחרים ומשקיעים במשק האמריקאי, המגיעים לצרכי עסקים.

חשוב לזכור שישנו מגוון עצום של ויזות אשר מנפיקה הקונסוליה’ למעשה, הויזות הללו מכסות כמעט כל סיבה אפשרית לביקור בארצות הברית, החל מויזות F אשר מונפקות לסטודנטים, ועד ויזות A לדיפלומטים ובני משפחותיהם.

הקודים השונים מהווים אמצעי שליטה נוסף של הרשויות האמריקאיות בזרם הנכנסים. חשוב מאוד שלא להפר את תנאי הוויזה שקיבלתם, ולהיצמד לאשרה שניתנה לכם.

 

חשוב לא להפר את תנאי הוויזה

למרות הניסיונות למנוע זאת, קיימת תופעה רחבת היקף של תיירים ישראלים הנשארים בארצות הברית למטרות עסקים. הסיבות לכך כוללות בין השאר את הפיתוי של הכסף שניתן לעשות במכירות בארצות הברית, ואת הקושי בהוצאת גרין קארד או ויזת עבודה.

למרות הפיתוי, חשוב מאוד להיצמד לתנאים של אשרת השהייה שנתנו לכם בקונסוליה. זכרו שהפרה של התנאים הללו עשויה בהחלט לגרום לסילוק שלכם מארצות הברית, ובמקרים חמורים לעונשי מאסר ואיסור כניסה לכל ימי חייכם.

במידה ואתם מעוניינים לשנות את תנאי השהות שלכם, תוכלו לנסות לעשות זאת כבר בארצות הברית, אך הסיכויים לכך אינם גבוהים והעניין ידרוש מכם השגת עורך דין מקומי.

ניתן בהחלט לעשות שימוש בסיוע מקצועי כבר בארץ כדי שתגדילו את סיכוייכם לקבל את סוג הוויזה אותו אתם רוצים.

 

השארת תגובה