מסמכים לויזה לארצות הברית

הוצאות ויזה זהו הליך שדורש השקעה ומאמצים מסוימים. יחד עם זאת, אם ניגשים לעניין ברצינות ובנכונות הדרושות, ניתן להשיג את המטרות די מהר. בסופו של יום, מה שנדרש לשם כך זו התאמה באופן כללי (העדר תיק פלילי, נסיעות חשודות בעולם, חשש סביר שתישארו במדינה באופן לא חוקי לאחר פקיעת הויזה), מילוי המסמכים הדרושים וראיון קצר בשגרירות האמריקאית שאחריו תוכלו לדעת באופן מיידי – האם תקבלו את הויזה או לא. במידה ומילאתם את הטפסים כיאות, הגעתם בזמן ועם כל המסמכים הדרושים ועניתם בקצרה ובאופן מכבד על שאלותיו של המראיין – הכל אמור להיות בסדר. במידה וכבר קיבלתם ויזה בעבר והנסיעה עברה ללא כל בעיות, הסיכויים לקבלת הויזה בפעם השנייה הם די גבוהים. 

מסמכים לויזה לארצות הברית
מסמכים לויזה לארצות הברית

הגישה הנכונה להוצאת ויזה לארצות הברית

חשוב מאוד לציין, למרות השינויים שהופיעו השנה בתנאים לקבלת ויזה בהתאם להחלטות של הנשיא דונלד טראמפ, אין שינויים אלה משפיעים על ישראלים, אפילו אלה שיש להם אזרחות שנייה באחת מ-7 המדינות שהוכרזו כבעייתיות, כך שניתן לומר בביטחה שלאדם הישראלי הנורמטיבי אין כל בעיה אמיתית בקבלת ויזה לארה”ב, לכן כל מה שדרוש הוא להגיע בזמן ולהקפיד על הנהלים. הכבוד לנהלים מהווה עדות לכך שתתנהגו בהתאם במדינה שתארח אתכם, ולמרות שישראלים לא תמיד ידועים בהקפדה על הדברים הקטנים, כאן כדאי לעשות מאמץ.

כל מה שצריך לדעת בכדי לא לטעות באיסוף מסמכים לויזה לארצות הברית

הרשימה של מסמכים לקבלת ויזה לארה”ב היא לא כל כך ארוכה, לכן חשוב מאוד להקפיד ולספק את כל אחד מהסעיפים ולא לנסות לעשות קיצורי דרך, לא להביא העתקים (של הדרכון למשל – אך ורק את הפריט עצמו). כך, השלב הראשון בהליך לקבלת ויזה הוא מילוי הטופס D-160, כולל הוספת תמונת פספורט מתאימה (חשוב!) – תמונת 5 על 5, צילום על רקע מונוכרומי בהיר, עם הפנים לעבר המצלמה ובצורה שפניו של המצולם תופסים את רוב שטח התמונה. מלבד השאלון יש להביא דרכון בתוקף ואישור תשלום האגרה (160$ ועד 400$ בהתאם לסוג הויזה). במידה וקיבלתם ויזה בעבר, יש להביא את המסמכים הרלוונטיים על מנת להראות את המהימנות המתמשכת שלכם.

עשו את הפעולות הבאות ולא תהיה לכם בעיה עם קבלת ויזה לארה”ב

חשוב להתנהג באופן הולם בשגרירות, לא להביא ציוד אלקטרוני (גם לא טלפונים!) תיקים גדולים, נוזלים שונים, גפרורים ומצתים או כלי נשק למיניהם, להביא את כל המסמכים בשקית מסודרת, ישרים ולא מקומטים. בנוסף, יש להקפיד על מילוי תקין של הטופס המקוון למניעת בעיות בהמשך.

השארת תגובה