הוצאת ויזה לצורך השקעות נדלן בארהב

ארצות הברית היא היעד המועדף עלינו הישראלים, ואנחנו מרבים לטוס אליה משלל סיבות: כדי לעבוד בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, כדי לטייל לאורכה ולרוחבה של המדינה הענקית בעלת שפע האטרקציות, כדי לבקר קרובי משפחה או חברים שהשתקעו שם, כדי ללמוד באחת האוניברסיטאות והמכללות המובילות בעולם וגם כדי לבצע השקעות נדלן בארהב, שהפכו בשנים האחרונות לאחד מאפיקי ההשקעה היותר מתגמלים שיש.

השקעות נדל"ן בארה"ב
השקעות נדל”ן בארה”ב

 

בכל מקרה, ולא משנה מהי סיבת ההגעה לארצות הברית, נדרשת ויזה מתאימה – וחשוב מאוד לדאוג להצטייד בוויזה שכזו, שכן כל ניסיון להיכנס לארהב ללא ויזה, או לחילופין לשהות בה בלי ויזה שמתאימה לאופי השהות, עלול להסתיים בעוגמת נפש ובענישה חמורה מצד רשויות ההגירה של המדינה שכידוע מגלות יד קשה כלפי מפרי חוק.

 

 

סוגי ויזות לארה”ב

הוויזה הבסיסית שמאפשרת כניסה לארהב נקראת B1/B2. ויזה זו מאפשר לטייל בארצות הברית, לבקר חברים או קרובי משפחה, לעבור טיפולים רפואיים וגם לבצע השקעות נדלן בארהב – היא לא מאפשרת לעבוד במדינה וגם לא ללמוד בה.

ויזות עבודה בארהב הן H1B (לעובדים מקצועיים), H2B (לעובדים לא מקצועיים), O1 (לאמנים ומדענים), P1 (לספורטאים ובדרנים) וישנן עוד מספר אופציות פחות נפוצות. ויזה ללימודים בארהב נקראת F1 כשמדובר בלימודים אקדמיים ו-M1 במקרה שהלימודים אינם אקדמיים.

ישנו עוד סוג ויזה לארהב, מיוחד למי שרוצה להשקיע במדינה סכומי כסף משמעותיים (למשל במסגרת עסק ולאו דווקא במסגרת השקעה בודדת בנדלן). ויזה זו נקראת E2, אולם נכון להיום היא לא מוצעת לבעלי אזרחות ישראלית. אם יש לכם אזרחות נוספת, ובפרט כזו של אחת ממדינות האיחוד האירופי, ואתם מעוניינים לבצע השקעות בקנה מידה נרחב בארצות הברית – ייתכן שזוהי הוויזה המתאימה לכם, שכן היא מאפשרת שהות ממושכת יותר במדינה.

 

 

למה כדאי להיעזר במומחים לצורך הוצאת ויזה לארה”ב?

באופן עקרוני כל אדם יכול לעבור את התהליך של הוצאת ויזה לארצות הברית, מכל סוג ולכל מטרה שהיא, בכוחות עצמו – אבל חשוב להדגיש כי מדובר בתהליך שמחייב התנהלות מדויקת לחלוטין, וזאת מהסיבה הפשוטה ששגרירות ארהב בישראל מפעילה נהלים מחמירים כשהיא בוחנת את הבקשות הרבות לוויזה.

השלב הראשון הינו מילוי טופס מקוון. שימו לב – פרטים שגויים, לקויים או חסרים עלולים לגרום לעיכוב של ממש בתהליך, ואם למשל מטרת הגשת הבקשה היא ביקור לצורך חיפוש אחרי השקעות נדלן בארהב, ייתכן שתפספסו הזדמנויות אטרקטיביות רק כי הטופס מולא לא נכון.

השלב השני רגיש אף יותר: זהו הרעיון אשר מתקיים במשרדי השגרירות האמריקאית שברחוב הירקון בתל אביב. מטרת הראיון היא לאמת את הפרטים בטופס, וכן לוודא שאין בכוונתכם להשתקע בארהב. קבלת ייעוץ ממומחים בתחום של הוצאת ויזה לארה”ב תעזור לכם לצלוח גם את השלב הזה בדרך ליעד, ועוד כדאי להיעזר באנשי מקצוע מנוסים כשאתם זקוקים לוויזה בדחיפות (במסלול הרגיל התהליך עשוי להימשך בין 4 ל-6 שבועות).

השארת תגובה