מה צריך להביא לריאיון בשגרירות ארה”ב

מה צריך להביא לריאיון בשגרירות ארה”ב? ליום הריאיון עליכם להצטייד במספר מסמכים לויזה לארה”ב הכוללים אישור מודפס על סיום מילוי טופס DS-160. חובה גם להצטייד באישור מודפס עליו רשום מועד הריאיון שקבעתם כמו גם דרכון בתוקף. כמו כן, עליכם להצטייד באישור תשלום עבור אגרת הויזה לארה”ב. בנוסף למסמכים, עליכם לצרף את תמונת הפספורט שלכם בגודל של 5X5 סנטימטרים.

בנוסף לעיל יש לצרף אישורים המראים כי עיקר חייכם מתנהל בישראל. מסמכים כגון תלושי שכר של שלושה חודשים אחרים, אישור העסקה, אישור על שירות בצבא הגנה לישראל בשירות סדיר או בקבע, או אישור קבלה ללימודי השכלה גבוהה במכללה או באוניברסיטה.

מה צריך להביא לריאיון בשגרירות ארה"ב
מה צריך להביא לריאיון בשגרירות ארה”ב

ביום הריאיון תורשו להיכנס לשגרירות אך ורק עם כלי כתיבה, ארנק, ספר או עיתון, צרור מפתחות ושקיות להחזקת המסמכים שעליכם להציג לקונסול האמריקאי במעמד הריאיון. פריטים נוספים שלא צוינו מעלה לא יורשו להיכנס לשגרירות. תיקים ומזוודות, מכשירים סלולריים או גאדג’טים אלקטרוניים אחרים. כמו כן, תרסיס, נוזל או אבקה לרבות מבעירים למצתים או כלי נשק לא יורשו להיכנס פנימה ותתבקשו להפקיד אותם בלוקר לאחסון חפצים הממוקם ממול למבנה שגרירות ארצות הברית.

 

לאחר כניסתכם לשגרירות ארה”ב, תתבקשו להתלוות עם המחלקה הביטחונית אל עבר עמדת ההמתנה לריאיון עם הקונסול האמריקאי. המתינו בסבלנות ועד אשר יקראו בשמכם. אורך הריאיון ייקח מספר רגעים בלבד ומיד לאחר מכם תקבלו תשובה בנוגע לאישור הבקשה לויזה לארצות הברית.

 

במידה ובקשתכם אושרה, תתבקשו להשאיר את הדרכון שלכם כמו גם המסמכים שהבאתם בשגרירות ארה”ב לשם הנפקת הויזה. אם בקשתכם נדחתה, ככל הנראה תדרשו לצרף מסמכים נוספים ולהתחיל את תהליך קבלת הויזה לארה”ב בשנית.

 

אם ברצונכם לחסוך בזמן בתהליך הבקשה לאישור הויזה לארה”ב, תוכלו למלא את הטפסים לויזה לארה”ב בעברית ולקבל תאריך לריאיון בשגרירות תוך 24 שעות בלבד.

צור קשר