ויזה לארה”ב לילדים עד גיל 14

רבים שואלים את עצמם האם יש הבדלים מהותיים בין ויזה למבוגרים לבין בקשת ויזה לארה”ב לילדים. לשאלה זו אין תשובה חד-משמעית, משום שבדומה לתחומים רבים אחרים בחיים, גם כאן כל מקרה לגופו ועל מנת לדעת בדיוק את התשובה, חשוב להכיר את כל נסיבות העניין.

ויזה לארה"ב לילדים
ויזה לארה”ב לילדים

 

הוצאת ויזה לארצות הברית לילדים בגילאים שונים

החלוקה הגילאית למטרות הוצאת ויזה היא עד גיל 14 ומגיל 14 עד 18 (באופן טבעי, לאחר מכן מדובר בהליך הוצאת ויזה של מבוגרים). ילדים עד גיל 14 לא צריכים להתלוות למבוגרים לשגרירות האמריקאית בכדי לעבור ראיון. במקום, קרוב משפחה מדרגה ראשונה יכול להציג אותן ולצרף את המסמכים הרלוונטיים לבקשת הוויזה שלו.

במידה והוויזה נדרשת אך ורק לילד ואין מבוגר שמגיע לראיון לשגרירות, יש להעביר את המסמכים באמצעות דואר רשום לכתובת של השגרירות. בין הגילאים 14 עד 18, נער או נערה המבקשים ויזה לארה”ב נדרשים להגיע לשגרירות מלווים הורה או אפוטרופוס למפגש הדומה במהותו לזה שעושים עבור המבוגרים לאותה המטרה.

 

דקויות של בקשת ויזה לארה”ב לילדים

ראוי לציין, שגם עבור מבוגרים וגם עבור ילדים ובני נוער יש להנפיק ויזה בזמן, לדאוג לחידושה וכמובן לשלם את האגרה הנדרשת על ידי השגרירות. כך, במידה ואתם מעוניינים לנסוע לארה”ב, יש לבקש את הויזה לילדים באותו המעמד כמו את הויזה עבורכם, אין שום צורך להפריד בין הבקשות משום שזה לא ישפיע בשום צורה על סיכויי הקבלה.

 

הליך קבלת הויזה לילדים – וגם למבוגרים

ההליך לקבלת ויזה כולל שלושה מרכיבים עיקריים – הראשון הוא מילוי שאלון DS-160 הכולל שאלות שונות בנוגע לאופי הביקור בארצות הברית וכן הרקע הכללי של האדם או המשפחה. לשאלון יש לצרף את אישור תשלום האגרה, תמונות פספורט תקינות ודרכון.

עבור ילדים, חשוב לצרף את העתקי הויזה ואם מדובר בבקשה משותפת, נדרשים צילומי דרכון של ההורים וכן אישור שלהם. חשוב לזכור גם את תנאי המשמורת במקרים של הורים גרושים, במידה ואחד מההורים מעוניין להוציא ויזה לילד, יש לקבל את האישור של ההורה השני בכתב.

כאמור, ילדים מתחת לגיל 14 לא נדרשים להגיע לראיון לשם אישור קבלת ויזה לארה”ב, אך חשוב מאוד להקפיד על שליחה מסודרת של כל המסמכים ותשלום האגרה במלואה, בהתאם לסוג הויזה.

ראוי לציין, כאשר ויזה לארה”ב לילדים המבוקשת היא לא של תייר (B1 או B2), הדרישות עשויות להשתנות ויש לשתף פעולה עם נציגי השגרירות לקבלת ויזה לארה”ב כדרוש.

השארת תגובה