איך משלמים אגרת ויזה לארה”ב

הוצאת ויזה היא תהליך אשר עשוי להיות מתיש אם לא מבצעים אותו בצורה מדויקת. המערך הבירוקרטי האמריקאי שונה מזה הישראלי, ונוטה פחות לעגל פינות. הקשיים והמסמכים הרבים שיש להגיש בשביל לקבל את הוויזה, נועדו לאפשר לממשל האמריקאי לשלוט על האנשים הנכנסים לשטחו, ולכן הם מקיפים את כל תחומי החיים כתוצאה מכך אנשים רבים שואלים איך משלמים אגרת ויזה לארה”ב.

אחד מהשלבים בתהליך הוצאת הוויזה, הוא תשלום האגרה. לפני תשלום האגרה, עלינו לסיים למלא בצורה מלאה את טופס DS-160. את הטופס תוכלו להוריד מאתר השגרירות האמריקאית בישראל, ורק לאחר מילויו באופן מלא ושלם תוכלו להדפיס את האישור. רק אז עליכם לגשת לאתר הרשמי של שגרירות ארצות הברית לענייני ויזות, לקבוע מועד לריאיון האישי ולבחור את אפשרות התשלום הרצויה לכם. שימו לב שבין אם אתם מוציאים לראשונה ויזה לארצות הברית או מחדשים ויזה לארה”ב שפג תוקפה – בשני המקרים תצטרכו לשלם את האגרה.

 

איך משלמים אגרת ויזה לארה”ב אונליין או בדואר ישראל

השגרירות האמריקאית בירושלים או הקונסוליה בתל אביב מקבלים כמות עצומה של בקשות לוויזות ביום. לכן, חשוב מאוד לא לתת לפקידים שום סיבה שלא לאשר לכם את הבקשה. חשוב להקפיד שהטפסים יהיו מלאים באופן איכותי ושלם, ושתשלום האגרה בוצע מבעוד מועד. אתר השגרירות האמריקאית מציע שתי אפשרויות תשלום עיקריות, תשלום בדואר ישראל, ותשלום דרך אתר האינטרנט. היתרונות של כל אפשרות כוללים בין השאר:

  • תשלום בדואר ישראל: תשלום בדואר ישראל הוא פעמים רבות קל ונגיש יותר עבור האוכלוסייה המבוגרת, אשר עדיין לא מרגישה בנוח לבצע תשלום באופן מקוון. התשלום בדואר ישראל הוא מאובטח לחלוטין, בין השאר בשל חובת התשלום במזומן.
  • תשלום מקוון: תשלום מקוון פותר אתכם מהצורך לסמוך על תפקודו של דואר ישראל עבור קבלת הוויזה שלכם. תשלום מקוון ינפיק לכם אישור תשלום מידי, אשר תוכלו לעשות בו שימוש מהיר בעת ההגעה שלכם אל הריאיון האישי, והוא פשוט יותר ממשיכת כסף מזומן והמתנה בתור בסניף הדואר.

שתי האפשרויות לתשלום עבור הוויזה הן לא מסובכות מידי ובהחלט אפשריות ובטוחות. התשלום עבור האגרה הוא 160 דולר. שימו לב שכתובת האתר של תשלום האגרה מסתיים בסיומת COM ולא GOV, מאחר והאתר מנוהל על ידי חברה מסחרית, ולא ישירות על ידי הממשל האמריקאי.  

איך משלמים אגרת ויזה לארה"ב

לאחר התשלום מגיע שלב הריאיון

לאחר סיום שלב התשלום, תצטרכו לקבוע תור עבור הריאיון האישי בשגרירות האמריקאית בירושלים או בקונסוליה בתל אביב. חשוב מאוד לזכור שלמרות שעיקר החשיבות היא בפרטים האישיים אשר הגשתם בטפסים הרלוונטיים, שלב הריאיון הוא החותמת הסופית לתהליך ויש להגיע אליו מוכנים.

שימו לב שילדים מתחת גיל 14, כמו גם מבוגרים מעל גיל 80 אינם צריכים להגיע לריאיון אישי, והם פטורים מכך לחלוטין. אל הריאיון יש להגיע בצורה מכובדת, עדיף עם לבוש רשמי ככל האפשר. למרות שהזמן אשר אורך הריאיון הוא לרוב עד 20 דקות, קרוב לוודאי שבשל התור והבדוקים הביטחוניים תצטרכו להישאר זמן רב הרבה בשגרירות, ולכן שריינו לכם חלק גדול מהיום לאירוע.