סירוב ויזה לארה”ב

ויזה לארה”ב היא כרטיס הכניסה שלכם לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. לפני טיסה לארצות הברית, בין אם למטרות עסקים או תיירות, על כל המשתתפים לעבור את התהליך המייגע בשגרירות של הוצאת הוויזה.

למרות שמדינות אירופה וארצות נוספות רבות קיבלו פטור מכך, נכון לעכשיו הצורך להוציא ויזה צפוי להישאר בשנים הקרובות. חשוב לזכור שלמרות הבירוקרטיה המתישה, מדובר בתהליך אשר אזרח אמריקאי צריך לעבור גם לפני שהוא מגיע לבקר בישראל.

סירוב ויזה לארה"ב

השגת ויזה לארה”ב דורשת ארגון ותכנון מקדים

נסו לארגן את הנושא כמה שבועות לפני הטיסה שלכם, וזכרו שויזה לארצות הברית נשארת בתוקף בדרך כלל למשך עשר שנים, כך שאין זמן מוקדם מדי להתכונן לטיסה הבאה שלכם. 

 

מהן הסיבות הנפוצות לסירוב ויזה לארה”ב

סירוב לבקשת ויזה לארה”ב יכול בשנייה אחת להפוך את כל תכניות הטיול שלכם. כאשר עושים ויזה לארצות הברית משפחה ממוצעת עשויה לכלול לפחות אדם אחד שסורבה לו האשרה. הסיבות הנפוצות לכך כוללות בין השאר:

עבר פלילי: ויזה לארה”ב לבעלי עבר פלילי עשויה להיות אתגר כמעט בלתי אפשרי. מנגנון הויזות והאשרות נועד בראש ובראשונה להרחיק גורמים עברייניים, ולכן תיק פלילי במשטרה יפגע באופן אנוש בסיכויים שלכם להוציא את הוויזה הנחשקת.

גיוס לצבא: ויזה לארצות הברית לפני גיוס היא אפשרית. עם זאת, בשל הסטטוס הכללי של המועמד לקבלת הוויזה, צעיר ללא עבודה קבועה בדרך כלל, מועמדים לשירות ביטחון יקבלו סירוב כניסה לארה”ב פעמים רבות. ניתן כמובן לשפר את הסיכויים על ידי הגעה עם כלל המשפחה לקונסוליה, מה שעשוי להפחית את הרושם שהצעיר עשוי לנצל את הכניסה לשהות ועבודה בלתי חוקיים.

בעיות פיננסיות: סירuב ויזה לארה”ב יכול לנבוע מבעיות פיננסיות. ארצות הברית פועלת כדי למנוע כניסת עובדים לא חוקיים לשטחה, ולכן אדם ללא עבודה קבועה ועם בעיות פיננסיות מוכרות עשוי להיתקל בסירוב כניסה.

הכנה לקויה של המסמכים הדרושים: מדובר אולי בסיבה העיקרית לסירוב כניסה לארה”ב. זכרו שהפקידים האמריקאים בקונסוליה עוברים על עשרות ומאות בקשות ויזה מדי יום. לכן, מילוי לא נכון או לא שלם של הטפסים הדרושים עשוי בהחלט לגרום לסירוב כניסה מידי, שניתן היה למנוע מראש.

 

מה ניתן לעשות

סירוב ויזה לארה”ב הוא בדרך כלל לא לנצח. חשוב לזכור שניתן להפוך את ההחלטה, על ידי מילוי נכון יותר של הטפסים, הגעה לראיון חוזר בקונסוליה, או המצאת מסמכים המראים את הקשר הכלכלי שלכם לישראל.

הכלל הכי חשוב הוא שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם סירוב ויזה לארה”ב הוא להימנע ממנו. הקפידו כבר בביקור הראשון שלכם להגיע עם כלל הטפסים הדרושים מוכנים, הגיעו בלבוש מכובד המשדר רצינות, והתכוננו היטב לראיון.

הבירוקרטיה האמריקאית היא אינה סלחנית לאי התאמות כמו זו הישראלית, והזמן לכל ראיון ומפגש הוא מוגבל, ולכן חשוב להשקיע מאמצים לעשות את כלל התהליך הבירוקרטי בצורה מושלמת.

במידת הצורך, ניתן להיעזר בשירותי ייעוץ והכוונה מקצועיים שיעלו משמעותית את הסיכוי להשגת הוויזה.

השארת תגובה