כניסה לארה”ב

יש המון סיבות להגיע לבקר בארצות הברית – מדובר באחד היעדים הנחשקים ביותר למטרת טיולים, עבודה, עסקים ולימודים. אך על מנת שתגיעו לשדה התעופה ללא תקלות ועיכובים, חשוב לבצע את כל התהליכים של הוצאת ויזה לארה”ב או חידושה באופן המדויק ביותר. לעתים עדיף לפנות לגורם מוסמך שיעזור לכם, אך בסופו של דבר מדובר בתהליך שיש לו התחלה, אמצע וסוף, ובאמצעות הקפדה על כל הכללים ומילוי כל הטפסים הרלוונטיים, ניתן לבצע את כולם ללא כל בעיה.

שלבי הוצאת הויזה לפני כניסה לארה”ב

ניתן לחלק את השלבים של הוצאת ויזה לארה”ב לשלושה עיקריים:

  • מילוי טופס DS160 – ניתן למצוא את הטופס באינטרנט. הקושי העיקרי בעניין זה הוא מילוי הטופס בשפה האנגלית, שהיא משימה מורכבת לאלה שלא שולטים בשפה, בעיקר בכתב. השאלות בטופס מרובות ומפורטות, נוגעות לכל האספקטים של החיים: עבודה, משפחה, שירות צבאי, עבר פלילי ועוד.
  • תשלום אגרה – בנוסף לטופס, יש לשלם בכרטיס אשראי את אגרת בקשת הויזה באתר של השגרירות. 160$ עבור ויזת תייר רגילה וסכומים שעולים בהדרגה עבור ויזות נרחבות יותר (לימודים, עסקים וכו’).
  • ביצוע ריאיון בשגרירות – השלב המלחיץ ביותר עבור אנשים רבים, אך בפועל מדובר בווידוי שעושים השגרירות שכל מה שמתואר בטופס שמילאתם הוא אכן נכון, ולא יתגלה כשקרי לאחר כניסה לארה”ב. הוא אורך מספר דקות בלבד, נעשה בשפה האנגלית ובסופו מקבלים את התשובה.

כיצד עוברים ראיון בשגרירות?

הריאיון בשגרירות הוא השלב שמלחיץ את רוב מבקשי הויזה בארץ, וחלקם פונים אל חברות המספקות עזרה בקבלת ויזה לארה”ב, חברות אשר מתמקדות בהכנה לריאיון, כולל הדרכה כיצד להתנהג לפניו, כיצד להגיע אליו ועוד. הריאיון דורש כ-5 דקות, ובמהלכן חשוב מאוד לשדר שפת גוף נינוחה ורגועה, לענות באותן המילים פחות או יותר כפי שנכתב בטופס.  חשוב להגיע לשגרירות עם דרכון בתוקף, אישור תשלום האגרה והעתק של הטופס. אין להגיע עם תיקים גדולים, ואסור להכניס טלפונים ניידים.

מידע חשוב נוסף אודות חידוש ויזה לארצות הברית

החל מ-2015, ניתן לעשות חידוש ויזה לארה”ב מבלי להגיע לשגרירות, אך חשוב מאוד לעשות זאת לא יאוחר מחצי שנה לפי פקיעת הויזה הקודמת. יש למלא טופס מתאים ולשלוח לשגרירות בדואר רשום. מדובר בשינוי שהקל רבות על הלחץ בעבודת השגרירות, קיצר זמני המתנה עבור מקבלי הויזה הראשונה ובאופן כללי, יצר תנאים הרבה יותר פשוטים עבור כניסה לארה”ב למי שכבר קיבל אישור לכך בעבר.

כמובן שטרם אתם ניגשים לחדש את הויזה יש לבדוק את תוקפה של הויזה הקיימת ולמעשה לוודא שהוא הסתיים אחרת צריכה להיות לכם סיבה מאוד טובה לעשות ויזה חדשה למרות שיש לכם כרגע ויזה בתוקף.

השארת תגובה