קונסוליה ארה”ב

כל אדם שמעוניין לנסוע לארצות הברית לכל מטרה שהיא אינו יכול להימנע מביקור במוסד קונסוליה ארה”ב – המקום שבו מתקבלת ההחלטה הסופית, האם להתיר לאדם להיכנס למדינה או לא. עם זאת, לרגע חשוב זה מובילים מספר תהליכים נוספים שהדיוק בביצועם משפיע באופן ישיר על התוצאה הסופית. כך, אם יודעים בדיוק את כל מה שדרוש עבור הוצאת ויזה לארה”ב, ניתן לבצע את המשימה באופן פשוט ונגיש יחסית. אחד הגורמים המכריעים בהצלחת תהליך זה, הוא ידע מספק בשפה האנגלית. כך שאם יש ספק ביכולת להתבטא באנגלית בכתב ובעל פה, כדאי לשקול לקבל עזרה בתהליך זה.

קונסוליה ארה"ב

אילו טפסים לויזה לארה”ב קיימים היום?

על מנת לקבל אשרת כניסה לארצות הברית, חשוב להוכיח שהכוונות שלכם טובות ואתם לא מתכנים לבצע כל פעולות פסולות במדינה בזמן השהייה שלכם, ולא מתכוונים להישאר במדינה בתור מסתננים. לשם כך, יש למלא טפסים לויזה לארה”ב שהמטרה שלהם היא להבהיר את הכוונות שלכם וכן להציג את האמינות באמצעות תיאור העבודה, הנכסים שיש לכם (כי לא סביר שאדם שיש לו בית ועבודה יציבה יחליט להישאר בארצות הברית כמהגר לא חוקי) ושאר גורמים שמציגים אתכם ברוח חיובית. כמו כן, חל איסור חמור על הסתרת פרטים בטופס או מסירת פרטים לא נכונים, משום שזה עשוי לסגור את שערי ארה”ב עבורכם אחת ולתמיד.

מתי קובעים ריאיון במסגרת קונסוליה?

לאחר שמבצעים את מילוי הטפסים, יש לשלם את האגרה המבוקשת – שהיא 160$ עבור ויזת תייר סטנדרטית. כאשר טפסים להוצאת הויזה מגיעים ליעדם, נקבע תאריך לריאיון בשגרירות. הוא נקבע מראש ויש תקופת המתנה מסוימת, כך שמומלץ להתחיל את תהליך הוצאת הויזה לפחות חודשיים לפני תאריך הטיסה הרצוי. הקונסוליה נמצאת ברח’ הירקון מס’ 71 בתל אביב, ובגלל שמדובר באחד האזורים הכי פקוקים בארץ, תמיד כדאי לצאת כמה שיותר מוקדם, על מנת לא לאחר את היעד, היות וזה יגרום לקשיים רבים בהמשך.

כך תעברו את כל התהליך לקבלת ויזה לארצות הברית ללא קושי

בסופו של דבר, הוצאת ויזה לארצות הברית דורשת ביקור אחד בקונסוליה שבסופו תקבלו את התשובה. השלבים המקדימים הם:

  • מילוי טפסים (DS160)
  • תשלום אגרה
  • הגעה לריאיון בשגרירות

על מנת לעבור את כל התהליך בקלות, כדאי  לזכור את הכללים של קונסוליה ארה”ב באופן כללי: אין להיכנס עם כלי נשק, שתייה, תיקים גדולים ומכשירים אלקטרוניים. ההמלצה הכללית היא להגיע לפחות חצי שעה לפני הזמן המיועד לכם ועם שקית שקופה המכילה את כל הטפסים ודרכון בתוקף.

השארת תגובה