ויזת אנשי צוות (C1/D) לארצות הברית

מדי שנה נמצאים בתחומי ארצות הברית עשרות אלפי אנשים שנכנסים אליה בויזה מיוחדת: ויזת אנשי צוות (C1/D). במה מדובר? עובדים של חברות ספנות וחברות תעופה שמתוקף תפקידם במסגרת העבודה צריכים לשהות בתחומי ארצות הברית. 

אנשי צוות על המטוס:
דיילים, טכנאים וטייסים כולם יורדים מהמטוס בתוך שדה התעופה בתחומי ארצות הברית ובעצם “נכנסים” לתחום המדינה ואפילו שוהים בה ימים אחדים כתיירים, מה שמחייב אשרת שהייה = ויזה. 

בספינה, אנשי הצוות הרבים:
אנשי ההיגוי, הטכנאים, אנשי השירות וכו’ – יורדים פעמים רבות כאשר הספינה עוגנת בנמל, מטפלים בעניינים טכניים, שוהים בעיר, יוצאים לטייל ומכינים את הספינה להמשך ההפלגה. 

ניתן להנפיק ויזת D עבור אנשי צוות שעוברים בתחומי ארה”ב בזמן העבודה בים או באוויר, או ויזת C1 עבור אנשי צוות ששוהים במדינה לפני החלפת הספינה או המטוס. ויזה זו ניתנת להם מתוקף תפקיד זה, ותהליך הנפקת הויזה מתבצע בתיאום עם המעסיק.

ויזה לאנשי צוות C1\D

שימו לב:
גם אם אתם נכנסים לארצות הברית במסגרת תפקידכם, אם תרצו להישאר בה כתיירים, עליכם להנפיק ויזת תיירים רגילה כדי להישאר בתחומי ארה”ב. את הויזה הרגילה ניתן להנפיק במקביל להנפקת ויזת אנשי הצוות.

אז אם אתם דיילים / טייסים / טכנאים / אנשי צוות בספינה / קפטנים בספינה / מתלמדים בספינה / מהנדסי ספינה / שפים וכו’, וקרוב היום בו תצטרכו להוציא ויזה מתאימה, כך תעשו זאת:

 

כיצד מתבצע תהליך הנפקת הויזה?

 1. ממלאים את טופס הבקשה לקבלת ויזה (טופס DS160) בו חשוב לציין את פרטי הבקשה המדויקים וסוג הויזה הרצויה, או מספר סוגים כפי שפירטנו.
 2. משלמים את אגרת ההנפקה על סך 160 דולרים ושומרים את אישור התשלום להצגה יחד עם שאר מסמכי הבקשה בשגרירות. במקרים רבים, כשמדובר בויזת אנשי צוות, המעסיק יבצע את התשלום ותצטרכו לקבל ממנו את אישור התשלום להצגה בשגרירות.
 3. קובעים תאריך ראיון בשגרירות ושומרים את פרטי הפגישה להצגה לאחר מכן בכניסה לשגרירות.
 4. ניגשים לריאיון בשגרירות עם כל המסמכים הרלוונטיים ומקבלים תשובה חיובית או שלילית.
 5. לאחר מכן, במידה והבקשה אושרה, תקבלו את מסמכי הויזה בדואר.

 

אילו מסמכים תצטרכו להביא אתכם לריאיון בשגרירות לקבלת ויזת אנשי צוות?

 1. טופס הבקשה שמולא מראש בכל הפרטים הנדרשים
 2. אישור תשלום על אגרת הויזה 
 3. פרטי הפגישה בשגרירות
 4. כמה עותקים של צילום פנים מקצועי לפי ההוראות הפורמליות (תמונה בצבע, על רקע לבן, גודל של 5 על 5, ללא כובע או אביזרים שמסתירים את הפנים) 
 5. מכתב חתום רשמי מהמעסיק שלכם (רצוי על גבי נייר מכתבים פורמלי של החברה) בו מפורטים תפקידכם בצוות ומשך ההעסקה שלכם בחברה
 6. דרכון עדכני בתוקף של לפחות חצי שנה קדימה ובו דף ויזה ריק
 7. דרכונים ישנים עם ויזות קודמות
 8. אופציונלי: צילום של מצב חשבון העו”ש שלכם ותיעוד דירות ונכסים מקומיים שבבעלותכם
 9. מסמכים רפואיים נדרשים
 10. אופציונלי: הוכחות לקיום משפחה בארץ

 

סוג הויזה (D עבור אנשי צוות במטוסים וספינות בים ובאוויר, C1 עבור אנשי צוות שעוברים במדינה וייצאו עם ספינה חדשה, או שתי הויזות לשני השימושים) נקבע לפי אופי העבודה, וניתן להוציא את שתי סוגי הויזות באותה בקשה.

מטרת הריאיון היא לבדוק שאתם אכן מגיעים לבקש ויזה למטרות עבודה כאנשי צוות, ולא מתכוונים להישאר במדינה כשוהים בלתי חוקיים או לעבוד שלא במסגרת תפקידכם. לשם כך רצוי להביא אתכם גם מסמכים שמוכיחים שיש לכם חיבור לישראל וסיבה טובה לחזור אליה בזמן. מסמכים שמוכיחים קיום משפחה בארץ / מסמכים שמראים שאתם לומדים או עובדים בארץ / מסמכים שמראים שיש לכם נכסים בארץ (עסק / נדל”ן) יעזרו בכך.

לפני הכניסה לשגרירות שימו לב למספר דגשים: אסור להכניס לשגרירות נשק, חומרי הצתה ומכשירים אלקטרוניים. במהלך הכניסה תורשו להחזיק במסמכי הניירת ותצטרכו להחתים את טביעות האצבעות של שתי הידיים. רצוי להביא ספר או עיתון כדי שיהיה לכם משהו שיעסיק אתכם במשך זמן ההמתנה בשגרירות.

במהלך הריאיון נסו להישאר רגועים ולשדר מקצועיות ונימוס. ענו בקצרה ובחיוך על שאלות המראיין, סדרו את המסמכים מבעוד מועד בתיקייה כדי שיהיה לכם קל לשלוף ולהציג את המסמך הנכון, אל תזוזו בצורה מחשידה והקשיבו לדברי המראיין. הבקשה לויזה עלולה להיפסל רק במקרים חריגים: פשע, שימוש בסמים או מחסור במסמכים הנכונים. כל עוד הבאתם את כל הניירת הרצויה, והמעסיק שלכם חתם על מסמך שמוכיח את מטרת הויזה שאתם צריכים, הריאיון יעבור בקלות ותקבלו את הויזה בדואר. במידה ויש בעיה, על המראיין לומר לכם מהי ולהפנות אתכם להגשת בקשה חוזרת או להמשך טיפול עם גורמים נוספים בשגרירות.

 

כעת כשבידכם ויזת אנשי צוות לארה”ב – מה צריך לדעת?

 • הויזה תקפה בכל שהייה למשך זמן של 29 ימים. הספירה נגמרת רק כשהספינה / המטוס עוצרים בשטח / נמל של מדינה זרה.
 • הויזה תקפה למשך 5 שנים לביקורים נוספים.

 

כעת אתם מוזמנים להמשיך בעבודתכם ולבקר בארה”ב לפרקי זמן קצרים כאנשי צוות בספינה או במטוס 🙂

 

השארת תגובה