ויזת משקיעים לארה”ב ויזת E2 / E1

מהי וויזת משקיעים לארצות הברית?

רוב הישראלים חושבים על הוויזה לארצות הברית כעל אישור אחיד הניתן לכל מטרת ביקור בארה”ב. למעשה, ישנו מגוון עצום של סוגי ויזות שניתן להוציא, כאשר כמעט לכל סוג ביקור ויזה משלו. כך, סטודנט המעוניין להגיע לארצות הברית לצרכי לימודים יזדקק לוויזת F, בעוד שדיפלומט יזדקק לוויזת A. אחד ממיני הוויזות הנחשקים ביותר לארצות הברית הוא ויזת משקיעים מסוג E2.

ויזת משקיעים לארה"ב
ויזת משקיעים לארה”ב ויזת E2 / E1

ויזת משקיעים לארה”ב היא איננה גרין קארד. לא מדובר באפשרות של ממש לעבוד בארצות הברית, אלא רק באישור לבצע ביקור למטרות מסחר והשקעות במדינה. כך, נמנעת ארצות הברית מלהכניס לשטחה עובדים בלתי חוקיים, ומצד שני שומרת על היכולת הכלכלית שלה למשוך אנשי עסקים ובעלי הון מרחבי העולם שישקיעו הון במשק שלה.

 

מי האנשים אשר צריכים ויזת משקיעים?

חשוב מאוד להבין שהוצאת ויזת משקיעים לארצות הברית דורשת גם היא ביקור בשגרירות האמריקאית והנפקת כל אישורי הביקור הדרושים, בדומה לויזת תייר סטנדרטית. למעשה, גם בתוך ויזות המשקיעים קיימים שני סוגים עיקריים, וויזה אשר מיועדת לסוחרים, E-1 , וויזה אשר מיועדת למשקיעים של ממש, ויזת משקיעים E-2. האנשים הזקוקים לוויזת משקיעים או סוחרים בארצות הברית כוללים בין השאר:

  • יבואנים: חברות רבות מייבאות שלל מוצרי טכנולוגיה ורכב מארצות הברית. חלק ניכר מהיבוא נעשה דרך סוחרים ואנשי עסקים אמריקאים החיים בארצות הברית, אך לעיתים עדיין יש צורך בביקור אישי של היבואן. ביקורים אלו אשר נועדו להבטיח אספקה רציפה, לייצר קשרים עסקיים חדשים או לבחון את איכות המשלוחים, ידרשו מהישראלי המבקר להנפיק ויזת סוחרים E-1 בשגרירות האמריקאית.

 

  • יצואנים: לצד היבואנים, גם חברות ואנשים העוסקים בייצוא לארצות הברית יידרשו לוויזת סוחר E-1. חשוב מאוד להקפיד ולהוציא את הוויזה לפני הביקור, מאחר והיא הכרטיס אשר יאפשר לאיש העסקים לקיים את הפגישות הדרושות והביקורים המקצועיים ללא חשש מהפרת החוק.

 

  • מתווכים: פעמים רבות, ההשקעות והתיאומים העסקיים לא נעשים ישירות על ידי בעל ההון או החברה הישראלי, אלא דרך מתווכים. מתווכים אלו הם פעמים רבות אנשי העולם הגדול, אשר נוסעים הלוך ושוב בין ישראל למדינות היעד. חשוב לזכור, שגם תיווך של עסקה בין גורם ישראלי לאמריקאי על אדמת ארצות הברית, כמו גם בחינת השקעות אפשרית בשוק האמריקאי, מחייבת ויזת משקיעים מתאימה. לא ניתן לטעון שהביקור נעשה על חשבון האישור שניתן לבעל ההון הישראלי להשקיע בארצות הברית, ויש להשיג ויזה רלוונטית גם למתווך.

 

  • משקיעים: המשק האמריקאי הוא האדיר ביותר בעולם, ומגלגל סכומי עתק. הגודל העצום שלו, יחד עם ההון האנושי הרב, הופך את ההשקעות במשק האמריקאי למושכות ביותר. האמריקאים מצדם מעוניינים מאוד בהשקעת הון זר בחברות בארצות הברית, מאחר והעניין מייצר עבודה ונותן דחיפה כלכלית משמעותית לעסקים. כדי להשקיע בארצות הברית, יש להוציא ויזת משקיעים E-1 מהשגרירות האמריקאית. חשוב לדעת שגם שימוש בתשתית אמריקאית להשקעה מחוץ לגבולות ארצות הברית נכלל תחת הכותרת השקעה בארצות הברית, ומחייב לכן ויזה זהה.

 

הוצאת ויזת משקיעים לישראלים עלולה להיות תהליך מעט מייגע. למרות זאת, חשוב מאוד להקפיד ולעשות הכל בהתאם לדרישות החוק האמריקאיות והנחיות הקונסולייה.

אנשי עסקים ישראלים רבים מנסים להגיע לארצות הברית על בסיס ויזת תייר ישנה שנתנה להם, בלי לדעת שמדובר בעבירה על החוק לכל דבר. שימוש שלא כדין בוויזת תייר למטרות מסחר או השקעות היא עבירה שעשויה לגרום לסילוק מידי מגבולות ארצות הברית, ומסירוב כניסה לנצח.

 

ניתן להיעזר בשירותי חברה מקצועית ורצינית

המסחר עם ארצות הברית מהווה חלק ניכר ממסחר החוץ הישראלי. הרחקה מהשוק האמריקאי עשויה להיות מכת מוות לאנשי עסקים רבים, כמו גם לחברות מבוססות היטב. לכן, אסור בשום אופן לקחת את הסיכון של סירוב לבקשת ויזת משקיעים בארצות הברית, ויש להישמר מפני הפרת התנאים של האשרות האמריקאיות.

מאחר ומדובר במערך בירוקרטי שלם אשר זר לנו, ניתן בהחלט לעשות שימוש בשירותי חברה מקצועית בעל ניסיון בנושא. חברה מקצועית תדע להכווין אתכם אל סוג הוויזה לו אתם זקוקים, ותדע לתת לכם את הכלים הנדרשים להשיג אותו. החיסכון בזמן והפחתת הסיכויים לסירוב בקשת הוויזה עשויים בהחלט להיות משתלמים, ולהבטיח לכם זרימה תקינה של עסקאות והון.

השארת תגובה