תכנון טיול לארצות הברית: איך להתכוננן לטיול בארה”ב

הכנה לטיול בארה”ב הענקית דורשת תכנון מוקדם

ארה”ב הנמצאת ביבשת אמריקה, היא אחת הארצות הגדולות בעולם. היא מורכבת ממספר גדול של מדינות ומכילה בתוכה מגוון גדול המאפשר לכל מטייל למצוא עניין בביקור במדינה לכן כדי למצות את החוויה של ארצות הברית בצורה הטובה ביותר נדרש תכנון טיול לארצות הברית.

תכנון טיול לארצות הברית

בארה”ב טבע אין סופי ועוצר נשימה המורכב מיערות, אגמים, מפלים, אוקיינוסים, חופים, רכסי הרים עצומים ועוד. לצד הטבע השופע בארה”ב תרבויות שונות, מבחר בילוים, אטרקציות לילדים ומבוגרים וחיי עיר תוססים. אז איך להתכונן לטיול בארה”ב?

 

הכנה לטיול בארה”ב: בחירת יעדי הטיול

בשל היותה ארה”ב מדינה גדולה ורחבת ממדים, תכנון הטיול בה, עשוי להיות מבלבל. איפה מתחילים? לאן הולכים? איך מגיעים ממקום למקום? ואיך לא מפספסים? על מנת לדעת כיצד להתכונן לטיול באופן הכי נכון, מומלץ לתכנן אותו לפי סדר העדיפויות והעדפות שלכם. האם החוויה המרכזית שאתם מחפשים היא מראות טבע עוצרי נשימה? חיי עיר, הופעות ובילוים? חוויה תרבותית שונה? וכדומה. בנוסף, הזמן והתקציב שברשתכם הם שני היבטים חשובים שיש לקחת בחשבון כשמתכננים את הטיול.

 

מה חשוב לדעת לקראת תכנון טיול לארצות הברית?

על מנת להכין את עצמכם לנסיעה באופן הטוב ביותר, ריכזנו עבורכם כמה דגשים שיסיעו לכם:

 

ויזה ואשרת שהייה:

השלב הראשון בתכנון הטיול לארה”ב הוא הוצאת הויזה לארה”ב. ישראלים נדרשים לויזה ואשרת שהייה על מנת לבקר בארה”ב. קיימים סוגים שונים של ויזות כאשר המקובלת ביותר תהיה ויזת התייר, אולם קיימות גם ויזות שונות, אותם ניתן לראות באתר שגרירות ארה”ב. ויזת התייר לרוב, ניתנת לתקופה של 6 חודשים. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי תהליך הוצאת הויזה לוקח חודש לערך ובהתאם לזמני ההמתנה והעומס בשגרירות תהליך זה יכול לארוך גם יותר.

 

לתכנן טיול בארה”ב הענקית:

עבור הישראלים, קשה לתפוס את גודלה העצום של ארה”ב. אפילו מרחק מנקודה אחת בעיר לאחרת, עלול להיות גדול מאוד ולקחת זמן רב. לכן, אם הגעתם ליעד שאהבתם אל תמהרו להמשיך, כי יתכן ולא תחזרו לשם בשנית. כמו כן, קחו בחשבון את זמן הנסיעה או הטיסה מיעד אחד לאחר שישפיע על ימי הטיול שברשותכם כמו גם, יהיה להוצאה כלכלית נוספת. בנוסף, הבילוי בדרכים יכול להיות חוויה וחלק מהטיול אך בשלב מסוים גם עלול להיות מעייף ומתיש. לכן, בחרו יעדים בהתאם לזמן שברשתכם ותזכרו, שבטיול אחד אי אפשר לראות הכול.

 

מזג האוויר ביעדים השונים:

מזג האוויר ברחבי המדינה משתנה באופן קיצוני. כאשר בעיר בה אתם נמצאים מזג האוויר חמים ונעים, באחרת יתכן שיורד שלג. באזורים מסוימים מזג האוויר יהיה טרופי ולח בעוד שבאזורים אחרים מזג האוויר יבש במיוחד. הצטיידו בלבוש המתאים לפי היעדים אליהם אתם מגיעים. כמו כן, תכנון נכון יוכל להפוך את הטיול שלכם למתאים במיוחד עבור הצרכים שלכם. לכן, מומלץ לבדוק את תנאי מזג האוויר ביעדים שתרצו לבקר ולהתאימו למסלול הטיול שלכם. במידה ואתם גמישים בתאריכי הנסיעה, תכלו לנסות ולהתאים את מועד הטיול לפי מזג האוויר במקומות שעליהם לא תרצו לוותר.

 

תחבורה בארה”ב:

התחבורה בארה”ב יכולה להשפיע באופן ניכר על יכולתכם לטייל ולנוע במדינה. על מנת שתכלו להגיע ליעדים שתרצו באופן הנוח ביותר, בדקו את התחבורה בערים והמקומות אליהם אתם מגיעים. לדוגמא, בניו יורק קיימת תחבורה נגישה וזמינה שתאפשר לכם להגיע כמעט לכל מקום שתרצו בעיר, בקלות ובנוחות. זאת לעומת הכניסה לעיר עם רכב, שעלולה להיות מסובכת ומסורבלת.

 

מנגד, בערים אחרות, כמו לוס אנג’לס או ערים קטנות יותר, התחבורה תהיה פחות זמינה והשכרת רכב תוכל לשרת אתכם באופן נאמן יותר. במקומות אחרים, התחבורה תוכל לסייע לכם להגיע לחלק מהיעדים אך לא לכולם, לכן, תכננו את היעדים בהתחשב בתחבורה. לבסוף, בהתאם ליעדים והמקומות שאליהם תרצו להגיע בחרו את האפשרות הכי טובה, כאשר ייתכן ולחלק מהטיול תרצו להשכיר רכב ובחלקו האחר תכלו להסתדר נפלא גם בלעדיו.

 

אנשים ותרבות בארה”ב:

אחד ההיבטים המיוחדים בארה”ב הוא המגוון הרחב של העדות והתרבויות שפוגשים בה. ניתן להבחין בשוני תרבותי בין מדינה למדינה כמו גם, למגוון תרבותי רחב באותה המדינה. למעשה, אפילו בתוך העיר תפגשו סוגים שונים של אנשים המגיעים מדתות ותרבויות אחרות. זהו חלק מהיופי והייחוד של אוכלוסיית ארה”ב. זכרו, אתם מגיעים למדינה חדשה, ליבשת שונה, התרבות והמנהגים הם אחרים ושונים ממה שאנו בישראל מכירים. לכן, היו סובלניים, סבלנים ואדיבים לאנשים השונים שתיפגשו בדרכים וכבדו אותם באשר הם.

 

הימנעו מאי הבנות:

כאמור, ארה”ב מדינה גדולה ובה מתגוררים מיליוני אנשים ולכן, ניתן לפגוש בכל הסוגים. לצד האנשים הנפלאים, הסבלנים והאדיבים שתיפגשו, באזורים מסוימים אתם עלולים גם להיתקל בפשע, גזענות ואף אימותים פוליטיים. הימנעו כניתן מאי הבנות וממאורעות שאינם נעימים והיו מודעים לסביבתכם והמקום בו אתם נמצאים.

 

השארת תגובה