פטור מוויזה לארה”ב

לא לחינם נקראת ארצות הברית ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. מדי שנה מגיעים אליה תיירים רבים מרחבי העולם כדי להשתתף באטרקציות המגוונות וליהנות מטיולים בשטחים הנרחבים. אך לפני שמזמינים כרטיס טיסה ומתכננים את הפעילויות השונות, יש צורך לעבור תהליך ארוך של הוצאת ויזה לארצות הברית הכולל מילוי שורה ארוכה של טפסים, תשלום אגרה וזימון לריאיון בשגרירות. עם זאת, לעתים ניתן לקבל פטור מויזה לארה”ב.

פטור מוויזה לארה"ב

מי יכול לקבל פטור מויזה לארה”ב?

אם יש לכם דרכון זר ממדינה המשתתפת בתכנית של פטור מהוצאת ויזה ואתם מעוניינים לבקר במדינה כתיירים למשך תקופה של עד 3 חודשים בלבד, תוכלו לקבל פטור מוויזה לארצות הברית. נוסף על כך, אלה כמה מבין התנאים השונים שתצטרכו לעמוד בהם:

  • דרכון ממדינות השותפות בתכנית – תכנית ההסכם של ארצות הברית עם מדינות שונות נועדה לפטור את התיירים מהליך הוצאת ויזה. אלה כמה מבין המדינות השונות המשתתפות בתכנית: גרמניה, אוסטריה, דנמרק, אירלנד, ניו זילנד, איטליה, הולנד, שבדיה, פינלנד, יפן, שוויץ ונורבגיה.
  • דרכון ביומטרי – אחד התנאים לקבל פטור ממילוי טפסים לוויזה לארצות הברית ומהוצאה של הוויזה הוא החזקה בדרכון ביומטרי. בדרכון זה מוטמע שבב אלקטרוני הכולל מידע רלוונטי למהגרים.
  • הגשת טופס במערכת ESTA – זוהי מערכת אלקטרונית שנועדה לסנן את הבקשות להגיע לארצות הברית, ובכך להעניק מענה מהיר ומקצועי יותר. אישור במערכת זו אינו מספק את אישור הכניסה לארצות הברית, אך הוא מאפשר לעלות למטוס לארה”ב או לכל כלי תחבורה אחר.

מה עושה מי שאין לו פטור

נראה שישראל אינה עומדת להיכנס לתכנית המשותפת של המדינות בשנים הקרובות, ולכן אדם אשר מעוניין בהוצאת ויזה לארצות הברית יצטרך לעבור כמה שלבים. מילוי טפסים לוויזה לארה”ב הוא התהליך הפותח את המרדף אחר האישור המיוחל. בטפסים אלה תצטרכו לספק מידע מלא על עצמכם, המקום שבו אתם עובדים ולפרט לפרטי פרטים מדוע אתם מעוניינים לבקר בארצות הברית. לאחר מכן, תצטרכו לשלם אגרת תייר בשווי של 160 דולר ולבסוף, תוזמנו לשגרירות לצורך ריאיון. הנציג יראיין אתם במשך כ-2 דקות כדי לוודא שאינכם מאיימים על ארצות הברית ועל תושביה. כבר ביום הריאיון תדעו אם אושר כניסתכם לגבולות הארץ או אם אתם צפויים לסירוב מנומס מטעם הנציג.

 

השארת תגובה